Перший Корвет Для ВМС України «Гетьман Іван Мазепа» Спущений На Воду (Фото) - Новини Ю

Перший Корвет Для ВМС України «Гетьман Іван Мазепа» Спущений На Воду (Фото)

03.10.2022   19:48    1921

Увечері 2 жовтня 2022 року на стамбульській верфі RMK Marine відбулась церемонія спуску на воду корабля “Гетьман Іван Мазепа”, першого корвета для Військово-Морських Сил України за турецьким проектом Ada.

Учасниками церемонії були зокрема Олена Зеленська та командувач ВМС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.


Будівництво корабля “Гетьман Іван Мазепа” веде турецька кораблебудівна компанія STM. Закладка кіля цього корвета відбулась  у вересні 2021 року. В грудні того ж року з’явились перші фото корпусу корабля на стадії будівництва. Перші фото повністю збудованого корпусу корабля “Гетьман Іван Мазепа” з’явились у відкритому доступі вже у вересні 2022 року.







Яка силова установка фактично використовуватиметься на цьому кораблі, й також – яким буде його фактичний набір озброєння, поки лишається невідомим. Коли “Гетьман Іван Мазепа” буде фактично введений в стрій ВМС України, теж поки не розголошується.

Командувач ВМСУ Неїжпапа лише окреслив роль, яку виконуватиме “Гетьман Іван Мазепа” в строю нашого флоту – “Наше співробітництво отримує ще один вимір – прекрасний корвет, який вже скоро захищатиме Україну, вільне судноплавство, що безумовно є спільною метою наших країн”.

sundries.com.ua