Нобелівську премію з медицини присудили за дослідження еволюції людини

04.10.2022   11:07    916


Відкриття Паабо надали важливу інформацію про те, як був заселений світ, коли Homo sapiens мігрував з Африки.

Нобелівську премію з фізіології та медицини отримав шведський біолог Сванте Паабо за дослідження еволюції людини. Про це повідомляє The Nobel Prize у Twitter.


Наголошується, що вчений став лауреатом “за відкриття в галузі геному вимерлих гомінідів та еволюції людини”, – йдеться у повідомленні.Зокрема, експерт секвенував геном неандертальця, вимерлого родича сучасних людей. Він також виявив, що передача генів від цих гомінінів, що нині вимерли, до Homo sapiens відбулася після міграції з Африки на Близький Схід, а звідти поширилися по всьому світу близько 70 тисяч років тому.

“Цей древній потік генів до сучасних людей має сьогодні фізіологічне значення, наприклад, впливає на те, як наша імунна система реагує на інфекції”, – пояснив Нобелівський комітет.
Крім того, у комітеті наголосили, що результати дослідження Сванте Паабо викликали сенсацію, оскільки послідовність ДНК була унікальною порівняно з усіма відомими послідовностями неандертальців та сучасних людей.

Вчений виявив раніше невідомого гомініна, якому надали ім’я Денисова. Порівняння з послідовностями сучасних людей із різних частин світу показало, що потік генів також мав місце між Денисовою та Homo sapiens. Цей зв’язок був вперше виявлений у популяціях Меланезії та інших частин Південно-Східної Азії, де люди несуть до шести відсотків ДНК Денисова.

korrespondent.net