Лікар пояснив, яке лікування нежиті може погано скінчитися - Новини Ю

Лікар пояснив, яке лікування нежиті може погано скінчитися

02.10.2022   13:22    544

Іноді нежить виконує захисну функцію. Про це розповів лор, лікар найвищої категорії, кандидат медичних наук Володимир Зайцев. Звісно, ​​зауважив він, слиз у носі зазвичай є ознакою запалення чи алергічної реакції — коли організм намагається змити алерген із порожнини носа, хіба що вичихати. Але буває й інакше.

“Бують ситуації, коли нежить – це не патологія, а варіант норми. У холодну пору року слизова оболонка скорочується і виштовхує внутрішньоклітинну рідину – і в порожнині носа утворюється слиз, яка в даному випадку є якимось захисним шаром від переохолодження” .


Самолікування ж за допомогою судинозвужувальних препаратів, попередив лікар, може призвести до шкідливих для організму наслідків. Якщо використовувати краплі довше трьох – п’яти днів, то механізм скорочення слизової оболонки буде порушений. Їх можна приймати лише недовгий час. Виправдано це, коли порожнина носа набрякла і людина не може добре висякатися. У цьому випадку краще використати краплі для дітей. Знову ж таки, сякатися треба правильно, розповів лікар. Якщо взагалі неможливо дихати, створюється дуже високий тиск, слиз летить не через ніздрю, а слухові труби. У результаті крім риніту, або запалення слизової оболонки носа, виникає ще й євстахіїт – запалення слухової труби.

“Важливо сморкатися правильно. У жодному разі не можна цього робити двома ніздрями одночасно. Тільки поперемінне сморкання, тому що різке сморкання знову-таки провокуватиме потрапляння запаленого, а то й гнійного слизу в слухову трубу і викликати євстахіїт”, – пояснив Зайцев.storinka.com.ua