Головний невролог розповів, як упоратися з тривожністю - Новини Ю

Головний невролог розповів, як упоратися з тривожністю

05.10.2022   22:35    569

“Тривожність – психологічна особливість людини, яка обумовлена ​​занепокоєнням або передчуттям чогось поганого. Тригери для тривожності у всіх різні, серед них можуть бути: генетичні фактори (спадкова схильність); особливості виховання та сімейної історії; перенесений психотравмуючий досвід; психологічні особливості особистості: схильність до гіперконтролю, перфекціонізму, низька самооцінка. Сприяє посиленню тривожності неадекватний режим дня: нестача сну, фізичної активності; вживання міцного чаю, кави; незбалансоване харчування”, – пояснив Микола Шамалов.


Лікар зазначив, що до перевантаження нервової системи призводить і захоплення гаджетами, оскільки при перегляді стрічок новин, соцмереж і навіть розважального контенту нашому мозку доводиться постійно обробляти великий потік інформації, а справжнього відпочинку не настає.

“Також не варто забувати, що соцмережі часом змушують нас сумніватися у своїх здібностях, порівнювати своє життя із життям оточуючих, що призводить до підвищення рівня тривоги”, – зазначив фахівець.
Микола Шамалов каже, що для перемоги над зайвою тривожністю іноді досить просто адекватно збудувати режим дня: висипатися, більше рухатися.

“Достатні фізичні навантаження, наприклад, щоденні піші прогулянки у спокійному темпі, здатні зняти загальну напругу та розвантажити нервову систему. Крім того, існують різні дихальні вправи, які допомагають справлятися з тривогою в потрібний момент”, – радить Шамалов.

Якщо тривожність заважає у повсякденному житті, і людина не може впоратися із цим станом самостійно, варто звернутися за допомогою до психолога, психотерапевта.
“На даний момент існує кілька різних підходів у психології. У кожному випадку методика вибирається індивідуально, що дозволяє максимально ефективно допомогти людині. Також, при необхідності, фахівець може порекомендувати проконсультуватися у психіатра для призначення лікарської терапії. Сучасні препарати мають гарну ефективність і низький ризик розвитку побічних ефектів”, – каже доктор Шамалов.

storinka.com.ua