Які ціни виставлять українські АЗС після повернення паливних акцизів - Новини Ю

Які ціни виставлять українські АЗС після повернення паливних акцизів

28.09.2022   20:21    1549

Верховна Рада повертає акциз на паливо, який було ліквідовано після початку повномасштабної війни. Він становитиме чотири гривні за літр на бензин та дизель, і вдвічі менше – на автогаз.

Про це пише «Апостроф».

У той же час, спостерігаючи за ціною палива на АСЗ, де літр бензину коштує 51 гривню, ДП – 55 гривень, а газ по 25 гривень, повернення акцизів не матиме суттєвого впливу.


Тим більше, що до війни акцизна ставка на бензин була вдвічі більшою.

Українцям не варто боятися суттєвого підвищення вартості палива після набрання чинності законом про акцизи. Влада повинна активізувати перевірки якості палива та розцінок на нього на вітчизняних заправках та розібратися з роботою нелегальних міні-НПЗ.

Крім того, світовий ринок нафти показує непогану динаміку зниження. Наприклад, нафта марки Brent впала до 88 доларів за барель, хоча на початку літа була на позначці 120 плюс.

Це досить суттєве зниження, яке має спонукати АЗС зменшити розцінки, навіть коли знову запрацюють акцизи.
Втім, бізнесмени вже знають, що паливо потрібне всім і його куплять навіть за завищеними цінами. На додачу, власники АЗС тримають цей запас у ціні, тому що акцизи на паливо прив’язані до курсу євро і ринок має стежити за курсом гривні, ослаблення якої тягне за собою збільшення витрат на закупівлю палива та податки.


autotheme.info