Як діабетикам контролювати апетит - Новини Ю

Як діабетикам контролювати апетит

26.09.2022   20:45    825

При цукровому діабеті дуже важливо не переїдати.

Апетит діабетиків

Щоб припинити об’їдатися, потрібно передусім зрозуміти причини. Їх може бути кілька.

Одна з причин переїдання при діабеті – падіння цукру в крові, яке виникає через надто рідкісне харчування. Проміжки між їжею великі, і цукор падає. Йде викид кортизолу, адреналіну та норадреналіну. Печінка викидає глікоген, виникає дике відчуття голоду.


Також переїдання може бути результатом неправильно підібраної терапії цукрового діабету. Як правило, найчастіше йдеться про надто високі дози призначених для лікування препаратів.

Величезне значення має і режим харчування, склад вашого раціону. Наприклад, якщо в ньому мало білка, який є основним будматеріалом для організму, вам постійно хочеться їсти.
Вуглеводи також необхідні організму, але потрібно віддавати перевагу повільним, складним. Без вуглеводів цукор падатиме постійно, викликаючи відчуття голоду. В результаті ви будете їсти постійно.

Неконтрольоване харчування також викликає порушення харчових звичок та поведінки. Коли білків і повільних вуглеводів мало, а простих вуглеводів багато, на додаток нестача вітамінів і мінералів – дає збій весь харчовий ланцюжок.

Як зупинити цей процес поглинання їжі? Насамперед, контролюйте цукор у крові. Не допускайте різких стрибків, це запорука того, що голод стане контрольованим.
Якщо хочете зробити перекушування, заплануйте його перед фізичним навантаженням. Це дозволить уникнути гіпоглікемії.

Харчуйте повноцінно. У раціоні мають бути білки, вуглеводи, жири, мінерали, вітаміни.

Підбирайте разом із лікарем якісні методи терапії, яка допоможе утримувати цукор на одному рівні, без різких перепадів.