Вбиває швидше за куріння: вчені розповіли, що змушує людей старіти - Новини Ю

Вбиває швидше за куріння: вчені розповіли, що змушує людей старіти

28.09.2022   06:00    1434

Часто реальний вік людини не відповідає її стану здоров’я. Дослідники з’ясували, що негативні почуття впливають на організм гірше за шкідливі звички.

Деталі


Міжнародна група вчених зі Стенфордського та Китайського університету Гонконгу зосередилася на вивченні біологічного віку людини та факторах, які його збільшують. Дослідники назвали чинники, від яких залежить швидкість старіння організму.

Вчені розповіли, що на біологічний вік людини насамперед впливає генетика та спосіб життя. Проте дослідники з’ясували, що проблеми із психологічним здоров’ям також можуть змусити організм старіти швидше.

Дослідження показали, що люди, які страждають на серцево-судинні захворювання та захворювання легень та печінки мають на 1,5 року більше біологічний вік. Вчені були здивовані, коли з’ясували, що проблеми із психологічним здоров’ям мають ще більший вплив на організм.

Вчені помітили, що люди, які відчували депресивні почуття або самотність старіли набагато швидше за тих, у кого були шкідливі звички, наприклад, куріння. Люди, які почуваються нещасними, у середньому демонструють біологічний вік на 1,65 року більше, ніж реальний.
meta.ua