Україна подає заявку на вступ у НАТО: Зеленський дав радикальну відповідь Кремлю на спробу привласнити українські території (Відео) - Новини Ю

Україна подає заявку на вступ у НАТО: Зеленський дав радикальну відповідь Кремлю на спробу привласнити українські території (Відео)

30.09.2022   21:03    975


7days-ua.com

Фото – сайт Президента України

У відповідь на “анексію” Росією чотирьох областей України 30 вересня Україна подає заявку на вступ до Північноатлантичного безпекового альянсу.


Про це президент України за підсумками сьогоднішніх засідань Ставки Верховного головнокомандувача і РНБО України заявив у відеозверненні, опублікованому сайтом глави української держави.
“Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО”, – сказав Володимир Зеленський.

Він разом із главою Уряду і Верховної ради України підписав заявку України на вступ до Альянсу.

Президент України наголосив, що на полі бою війни проти російського агресора Україна де-факто вже стала партнером НАТО.. Тому зараз хоче цього і де-юре.

“Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У пришвидшеному порядку. Ми знаємо, що це можливо. Ми бачили, як цьогоріч Фінляндія та Швеція розпочали приєднання до Альянсу без Плану дій щодо членства. Це – справедливо. Справедливо і для України. Це закріплення на рівні договору того, що і так вже досягнуто в житті і що є нашими цінностями”, – підкреслив президент України.

 

Володимир Зеленський наголосив, що Україна звільнить всі свої окуповані Росією території.