У Росії почалися протести проти мобілізації - Новини Ю

У Росії почалися протести проти мобілізації

22.09.2022   10:04    2145

Водночас мітинги небагатолюдні, а їх учасників розганяють чи затримують.

© Avtozak

У Росії на тлі оголошеної вранці президентом Володимиром Путіном мобілізації розпочалися акції протестів, а депутати Республіки Марій Ел навіть вимагали відставки президента.


Як пише «Сибір.Реалії» кілька десятків людей вийшли на акції в Іркутську, Улан-Уде, Хабаровську та Якутську та інших містах.

В Іркутську, згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, силовики розігнали людей. Акція протесту проходила у центрі міста. Міліція затримала близько 20 осіб, з них відвезли до відділення міліції та не пускають адвоката.
«Різко приїхали п’ять машин та маршрутка з ОМОНом та розігнали практично всіх, хто був. Зараз люди тримаються поодинці», — кажуть очевидці.

В інших містах міліція розмовляє з учасниками, перевіряючи документи та пропонуючи розійтися.
Декілька десятків людей вийшли на акцію в Томську. Близько 15 із них затримали та відвезли до райвідділу міліції.

Також у місті Росгвардія оточила будівлю військкомату після повідомлення про мінування. Перехожих просять не підходити до будівлі близько.

В Улан-Уде на Театральну площу для протестів вийшли близько 50-60 людей. Поліція спробувала затримати дівчину, але її відбили протестувальники. Також співробітники МВС запропонували людям розійтися та зажадали, щоб вони були без плакатів.

“Наші чоловіки, батьки та брати не хочуть вбивати інших чоловіків та батьків”, “Ні війні! Немає могилізації”, говорилося на плакатах жителів Улан-Уде.

 

У Хабаровську на акцію проти мобілізації вийшли лише 12 осіб. Одна з учасниць протесту заявила, що вийшла на площу, бо від початку була проти війни і по можливості виходила на всі пацифістські протести.

«Після прийняття вчорашніх законів про воєнний стан та мобілізацію одразу було зрозуміло, що щось буде. Тому новиною, звісно, шоковано, але було очікувано. У мене є друг, який потрапляє під мобілізацію: ми вирішили, що будь-якими способами “косити”. Тому що їхати туди вбивати мирних українців – це за межею», – розповіла вона журналістам.

У Новосибірську також планую провести мітинг, проте до центральної площі у місті вже стягують силовиків та автозаки.

У Республіки Марій Ел депутати заявили, що дії путіну шкодять безпеці Росії, а оголошена мобілізація призведе до падіння економіки країни та протестів громадян.

У Москві прокуратура вже нагадала, що за заклики та участь у неузгоджених масових заходах (у тому числі і в інтернеті) передбачено покарання, у тому числі у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

У свою чергу у великих містах управління безпеки почали скликати «максимум бійців» для боротьби з мітингувальниками.

zn.ua