У Китаї народився перший у світі клонований вовк

28.09.2022   10:54    829
У Китаї народився перший у світі клонований вовк

Фото: Sinogene BiotechnologyАрктичний вовк Майя

Китайська компанія хоче використати свій досвід, щоб клонувати зникаючі види тварин з метою збереження природи.

Китайська компанія з клонування свійських тварин оголосила про народження першого у світі клонованого арктичного вовка, якого виносила сурогатна мати – бігль. Про це повідомляє Science Alert.

Клонована самка вовка на ім’я Майя була представлена ​​світу на прес-конференції, проведеній біотехнологічною компанією Sinogene Biotechnology у Пекіні. Майя народилася 10 червня у лабораторії, а відео з нею показали через 100 днів.


Наголошується, що вовчиця була клонована з використанням ДНК, зібраного у дорослого арктичного вовка, якого також звали Майя і який помер у неволі у парку дикої природи на північному сході Китаю Harbin Polarland.

Оригінальна вовчиця народилася в Канаді, а до Китаю була доставлена ​​у 2006 році. На початку 2021 року вона померла від старості.
За словами генерального менеджера компанії Sinogene Biotechnology Мі Цзідуна, клонування Майї було успішно завершено “після двох років копіткої роботи”. Дослідники створили 137 ембріонів полярних вовків шляхом злиття клітин шкіри Майї з незрілими яйцеклітинами собак з використанням процесу, відомого як перенесення ядер соматичних клітин (SCNT).

З цих ембріонів 85 було успішно пересаджено семи сурогатним собакам породи бігль. З них лише один повністю розвинувся під час вагітності.

Sinogene Biotechnology

Раніше повідомлялося, що на польсько-білоруському кордоні зіткнулися вовк та кішка з кошеням. В результаті, пухнаста мама не розгубилася, і дала відсіч сірому вовку.
korrespondent.net