Світові ціни на нафту продовжують знижуватись - Новини Ю

Світові ціни на нафту продовжують знижуватись

28.09.2022   10:31    646
Світові ціни на нафту продовжують знижуватись

Нафта продовжує дешевшати

Очікується, що ціни на нафту WTI можуть вийти на нижню межу на рівні 75 доларів за барель, тоді як для Brent 80 доларів будуть подушкою безпеки.

На світовому ринку ціни на ф’ючерси нафти зранку у понеділок, 26 вересня, продовжують падати. Це відбувається на тлі побоювань попиту на пальне через очікувану рецесію, спричинену зростанням відсоткових ставок, повідомляє Reuters.


Так, ф’ючерси на нафту марки Brent із постачанням у листопаді впали на 0,63%, до 85,61 доларів. При цьому ф’ючерси на нафту West Texas Intermediate із постачанням у листопаді впали на 0,61%, до 78,26 доларів. Зазначається, що це найнижчий рівень із січня.

Центральні банки в багатьох країнах-споживачах нафти, у тому числі в США підвищили відсоткові ставки, щоб боротися з інфляцією, що зростає, що у свою чергу викликало побоювання щодо можливого економічного спаду.

“На тлі посилення глобальної грошово-кредитної політики ключовими центральними банками для стримування підвищеної інфляції та чудового зростання долара США до максимуму більш ніж за 20 років викликали побоювання щодо уповільнення економічного зростання та діють як основний зустрічний вітер для цін на нафту”, – розповів віце-президент з досліджень товарів у Religare Broking Сугандха Сачдєва.
Очікується, що ціни на нафту WTI можуть вийти на нижню межу на рівні 75 доларів за барель, тоді як для Brent 80 доларів будуть подушкою безпеки.

Головний виконавчий директор енерготрейдера Vitol Рассел Харді заявив, що понад 1 мільйон барелів на добу нафти зі США направлять до Європи для покриття дефіциту. Також про збільшення постачання нафти на європейський ринок повідомив голова колумбійської державної енергетичної компанії Ecopetrol.
Раніше аналітики ринку зазначали, що ціни на сировину падають на побоюваннях глобальної рецесії. Минулого тижня центральні банки деяких країн збільшили облікову ставку. ФРС США підвищила ставку на 75 базисних пунктів – до 3–3,25% річних. Банк Англії підняв ставку на 50 базисних пунктів – до 2,25%, Національний банк Швейцарії – на 75 базисних пунктів до 0,5% річних, вперше з 2014 року встановивши позитивну облікову ставку.

korrespondent.net