Суглобовий капітал. Проста гімнастика, яка допоможе при артрозі - Новини Ю

Суглобовий капітал. Проста гімнастика, яка допоможе при артрозі

23.09.2022   17:28    723

До 60–65 років поразки суглобів тієї чи іншої ступеня є в більшості людей. Відновити їх не вийде, але можна зупинити подальшу руйнацію і позбутися болю.

Артроз – це вікове, здебільшого дегенеративне захворювання суглобів. Ураження суглобів можливі і у молодих, але в цьому віці, як правило, трапляються ревматоїдні артрити, посттравматичні артрози та асептичні некрози, які надалі призводять до вторинних артрозів.


На початковій стадії артрозу мета лікування – позбавити пацієнта болю. Найчастіше вдається досягти за допомогою ліків, потім застосовуються внутрішньосуглобове введення препаратів гіалуронової кислоти, PRP-терапія (лікування плазмою крові) та хондропротектори.
Після цього призначається лікувальна фізкультура, плавання тощо. буд. Помірна фізична активність необхідна. При ній збільшується приплив крові до напружених ділянок тіла, що допомагає зміцнити м’язи та оточуючі їх суглоби. Через війну суглобу повертається рухливість, а частота і виразність загострень зменшується.

До речі, дослідження, опубліковане в Американському журналі профілактичної медицини, показало, що щоденна 10-хвилинна гімнастика навіть допомагає запобігти інвалідизації від артритів та артрозів у людей похилого віку.

Для отримання результату вправи мають виконуватися щодня. Найкращий час для гімнастики — ранок та вечір. Комплекс починається з легкої розминки. Рухи мають бути плавними, без ривків та болю. Спочатку виконується мінімум вправ, потім їх кількість та тривалість поступово збільшуються.
Обов’язково слід стежити за самопочуттям. Почастішання серцебиття, запаморочення, гострий біль свідчать про надмірне навантаження. У разі заняття потрібно припинити.

storinka.com.ua