Пожежі та вбивства. Як у РФ борються з мобілізацією - Новини Ю

Пожежі та вбивства. Як у РФ борються з мобілізацією

27.09.2022   12:31    1482
Пожежі та вбивства. Як у РФ борються з мобілізацією

Протесты против мобилизации в России

Після того як Володимир Путін оголосив мобілізацію, по всій Росії почали підпалювати військові комісаріати та будівлі адміністрацій у Дагестані великі протести.

Часткову мобілізацію, оголошену Володимиром Путіним у Росії, одразу ж оголосили могилізацією. Росіяни не так сильно хочуть помирати в Україні, як їхній президент. Одні вишикувалися в кілометрові пробки на кордоні, інші намагаються діяти. Дійшло вже й до стрілянини у військкома та до жорстких зіткнень із правоохоронцями.


Підпали

За перші півроку повномасштабного вторгнення в Росії підпалили щонайменше 20 військових комісаріатів, тепер частота подібних інцидентів різко зросла, з 21 вересня сталося щонайменше 11 таких спроб.

Увечері 21 вересня у місті Ломоносові, яке входить до складу Петербурга, спалахнув військкомат Ломоносівського району Ленінградської області. Цьго ж дня
Відбулася пожежа у будівлі військкомату Канавінського району Нижнього Новгорода. Імовірно, в одне з вікон на першому поверсі кинули пляшку із запальною сумішшю, або “коктейль Молотова”.

У ніч на 23 вересня у Хабаровську намагалися підпалити військкомат Індустріального району за допомогою пляшок із запалювальною сумішшю, спалахнули два кабінети, постраждалих немає. У ніч на 25 вересня у місті Черняхівську Калінінградської області у будівлю військкомату кинули пляшку із запальною сумішшю. І так далі такий опис можна дуже довго продовжувати. Причому палять росіяни, крім військкоматів, ще й будівлі місцевих адміністрацій.

Вбивство

У місті Усть-Ілімську Іркутської області чоловік відкрив стрілянину у військкоматі, поранивши військкома. Причому спочатку ЗМІ повідомили про смерть військкома, зараз же кажуть, що він у реанімації, у вкрай тяжкому стані, має шість кульових поранень.
Стріляв 25-річний місцевий житель Руслан Зінін. Перед тим, як відкрити стрілянину, він нібито сказав: “Зараз усі поїдемо додому”.

Протести

Найактивніше протестують проти мобілізації в Дагестані. Місцеві жителі перекривають траси та не бояться вступати у зіткнення з поліцією.

Невдоволені мобілізацією також зібралися у Нальчику, столиці Кабардино-Балкарії. До них вийшли місцеві урядники. Вони відмовилися відповідати на запитання, скільки чоловіків із республіки планується закликати.

На думку українського політолога Ігоря Рейтеровича, стихійний вуличний мітинг у Махачкалі почав координуватися людьми і викликати дедалі агресивнішу реакцію влади, і важливо те, чи буде він прикладом для інших частин Росії.

“Коли не просто з’ясовують якісь стосунки на вулиці у форматі стихійних мітингів. Видно, що там є певні організатори і вони, в принципі, пред’являють до влади вже певні вимоги: щоб вони звільнили всіх затриманих, по суті, припинили мобілізацію, дають їм якийсь час виконання цих вимог. Реакція влади на це зрозуміла, наздогнати більше військових, більше представників Росгвардії, кажуть, що туди планують завести Росгвардію з Чечні. Тобто Кремль і надалі гратиме на етнічних суперечках, які насправді нікуди не зникли в РФ, а були певною мірою приховані останніми роками. Але тут дуже важливо — чи надихне цей приклад, який стався в Дагестані, інших. Тому що в Росії станом на 1 січня 2014 року було 83 суб’єкти федерації”, — зазначає він.

До того ж, як стверджує Рейтерович, протести в регіонах Кавказу кардинально не змінять ситуацію, тому все залежить від того, чи хвиля такого протесту перекинеться на інші регіони.


korrespondent.net