Недійсний навіть за законом РФ: у чому "прокололись" на псевдореферендумі російські окупанти - Новини Ю

Недійсний навіть за законом РФ: у чому “прокололись” на псевдореферендумі російські окупанти

29.09.2022   16:48    2276


7days-ua.com

Дільниця для “голосування” на псевдореферендумі в окупованому РФ Маріуполі

В результатах псевдореферендумів 23-27 вересня на тимчасово окупованих територіях України російські окупанти “намалювали” нереальну явку, що перевищує кількість жителів цих територій. Справжня ж кількість учасників цих псевдореферендумів така низька, що за законом РФ ці “референдуми” мали б бути визнані такими, що не відбулися.


Як повідомляє “Вільне радіо“, закон РФ вважає референдум таким, що не відбувся, якщо участь у голосуванні взяли “не більше половини учасників референдуму, внесених у списки”.
Із кожної з тимчасово окупованих Росією територій Луганщини, Запорізької, Донецької, Херсонської областей після евакуації з початку війни Росії проти України виїхали сотні тисяч мешканців. Тому явка в понад 70% і кількість учасників голосування – це те, на чому “проколись” російські організатори псевдореферендуму.
“У порівнянні з загальною кількістю населення в областях кількість виборців, наближена до реальної, могла сягати 37,5% на Донеччині та 49% на Луганщині. І це навіть менше половини тих, хто міг би проголосувати, тобто кількість голосів “за” вірогідно ще менша. А такий референдум має визнаватись недійсним навіть за російським законодавством”, – пише “Вільне радіо”.

Як повідомляє ТСН, списків виборців для голосування у організаторів псевдореферендуму не було в принципі. Тому під дулами автоматів російські окупанти примушували “голосувати” усіх, в тому числі і військових армії РФ.

Україна і цивілізований світ уже заявили, що не визнають результати цих псевдореферендумів РФ на окупованих територіях України. США і ЄС уже готують санкції проти Росії за ці псевдореферендуми.