Названо найбільшу та найменшу зірки

26.09.2022   22:51    605


Найважчі зірки не є занадто великими і так же – навпаки, стверджують дослідники.

Вчені назвали найбільшу та найменшу зірку. Про те, що це за зірки і де вони розташовані, пише Live Science.

“Яка найбільша зірка серед відомих нам у Всесвіті? Відповідь на це питання залежить від того, що ви під цим маєте на увазі – її вагу чи розмір. Часто найважчі зірки не є занадто великими і навпаки, величезні за розмірами зірки можуть бути дуже легкими за вагою. Адже зі зростанням зірка втрачає свою масу”, – каже Філ Мессі з Обсерваторії Лоуелла, штат Арізона, США.


Найважчою зіркою у відомому нам Всесвіті є R136a1. Вона розміщується в галактиці Велика Магелланова Хмара на відстані, приблизно, 165 тисяч світлових років від Землі.

Зірці, приблизно, один мільйон років. Вона в 40 разів більша за Сонце діаметром і, в середньому, у 200 разів більша за вагою.

Найбільшою відомою зіркою у Всесвіті за розміром є UY Щита. Вона міститься на відстані, приблизно, 9,5 тисячі світлових років від нас у сузір’ї Щита.

Червоний надгігант перевищує діаметр Сонця, приблизно, у 1700 разів і становить близько 2,4 млрд км.
Найменшою за розмірами відомою зіркою у Всесвіті астрономи вважають зірку EBLM J0555-57Ab. Вона менша, ніж Сатурн (діаметр планети трохи більше як 116 тисяч км).

Нагадаємо, раніше американське космічне агентство NASA запустило в космос апарат, щоб випробувати нові технології і зібрати нову інформацію з останків зірки, що вибухнула.

korrespondent.net