Названо користь інжиру для серця, кісток та кишечника - Новини Ю

Названо користь інжиру для серця, кісток та кишечника

23.09.2022   15:10    690

Цей екзотичний плід нетиповий для нашої місцевості, його привозять із тепліших, субтропічних регіонів. Він росте на фігових деревах, дозріваючи якраз до вересня-жовтня. Оскільки плід має солодкий смак, багато хто вважає його шкідливим для фігури та здоров’я, калорійним, тому виключають із раціону.


Насправді ж в інжирі чимало користі — небагато калорій, зате достатньо клітковини, корисних сполук і вітамінів. Середній плід вагою близько 40 грамів дає не більше 30 ккал, одночасно з цим поставляючи 8 грамів вуглеводів та 1 грам клітковини, масу вітамінів та мікроелементів.

У сушеному калорій на порядок більше

Фрукт має насичений солодкий смак, тому його використовують як самостійний десерт або додають до різноманітних страв. Вміст клітковини дозволяє насититися інжиром, з’ївши дуже невелику кількість. При цьому свіжий плід має невисоку калорійність. На 100 г продукту це приблизно 75 ккал. Зовсім інша річ — якщо це сушений плід, його калорійність набагато вища, вона становить уже 250 ккал. Тому охочим схуднути краще віддавати перевагу свіжим «цибулинкам».
Підтримати серце та вирівняти тиск

Інжир має багатогранний вплив на організм, що пов’язано з його багатим вітамінно-мінеральним складом у комбінації з антиоксидантами та харчовими волокнами. Так, високий рівень магнію та калію допомагає підтримати серце, особливо в період стресів, відновлення після інфекцій та на тлі судинних патологій.

Компоненти інжиру також допомагають у підтримці нормального артеріального тиску, знижують ризик розвитку тахікардій та тромбозів судин. За рахунок пектину та фіцину плід допомагає знижувати ризик виникнення інфаркту, знижує швидкість відкладення холестерину на стінках судин, може допомогти у зменшенні бляшок.
Для кісток та кишечника

В інжирі досить багато кальцію, який добре засвоюється організмом. Надходження цього мінералу важливе для підтримки достатньої щільності кісток. З віком вона поступово знижується, що загрожує остеопорозом. Інжир – це смачний і корисний спосіб поповнити запаси, особливо якщо ви погано переносите молочні продукти.

Клітковина – ще один найважливіший компонент інжиру. Її регулярне надходження в кишечник допомагає регулювати випорожнення і «підгодовувати» свою корисну мікрофлору. Ферменти, які містяться у свіжих «цибулинках», допомагають у лікуванні гастритів та відновленні після отруєнь, пригнічуючи ріст паразитів та патогенних мікробів у тонкій та товстій кишці.

Вивчається вплив на ракові клітини

Є дані про те, що компоненти інжиру можуть в експериментах пригнічувати зростання клітин пухлин. Листя та м’якоть плодів, а також інші частини фігового дерева містять високу кількість антиоксидантних сполук, які пригнічують активність вільних радикалів, що ушкоджують клітини.

Споживання інжиру може певною мірою захищати кишкову стінку від розвитку злоякісних процесів. В інших експериментах листя інжиру показало активність проти клітин раку шийки матки, печінки та товстої кишки, молочних залоз.

Для профілактики застуд та шкірних проблем

У багатьох країнах, де традиційно виростає інжир, його листя та плоди використовують для приготування різноманітного зілля від застуди та хвороб легень. Вживання свіжого або сушеного інжиру корисне при профілактиці ГРВІ та грипу, а якщо вже захворіли, плоди допоможуть швидше перевести сухий кашель у вологий і вивести мокротиння, оскільки мають відхаркувальний та протизапальний ефект. Вони корисні при бронхітах, пневмоніях, бронхіальній астмі.

Не менш корисні ці плоди людям, які страждають від сухості шкіри та постійної сверблячки, а також різних видів дерматиту. Компоненти плодів мають заспокійливий, протизапальний ефект.