Молдова має бути готова до оборони - Санду - Новини Ю

Молдова має бути готова до оборони – Санду

29.09.2022   16:31    821
Молдова має бути готова до оборони - Санду

Президент Молдови Майя Санду

Політик наголосила, що у діючій Конституції Молдови записано, що вона є нейтральною країною.

Президент Молдови Майя Санду вважає, що ризик порушення Росією молдавського нейтралітету у військовому конфлікті є значним, тому країна має бути готова оборонятися. Про це у середу, 28 вересня, вона заявила в інтерв’ю телеканалу Jurnal TV.
Вона зауважила, що в Конституції Молдови записано, що країна є нейтральною. Водночас політик не виключила, що у разі порушення кордонів та неповаги до нейтралітету Молдови держава буде змушена оборонятися.

“Росія не поважає наш нейтралітет і тримає свою армію на території Молдови”, – зазначила вона.


Санду додала, що з початком війни РФ проти України ризики для Молдови зросли.

Водночас Майя Санду виключила можливість проведення у Придністров’ї псевдореферендумів, подібних до тих, які Росія провела на окупованих українських територіях.
“Але те, що Росія робить сьогодні в Україні, є очевидним порушенням міжнародного права, і це має непокоїти всіх нас”, – сказала вона.

Політик вважає, що Придністровський конфлікт має шанси бути вирішеним, проте для цього має настати “геополітична можливість”. Настання такої можливості Санду пов’язує з перемогою України у війні.

Санду додала, що Молдова не визнала легітимність так званих “референдумів”, що проводяться Кремлем, на українських територіях.


korrespondent.net