Лікарі відкрили простий і ефективний спосіб заснути - Новини Ю

Лікарі відкрили простий і ефективний спосіб заснути

26.09.2022   22:00    2049
Практика засинання під назвою 4−7−8 не нова, вона прийшла до нас із аюрведи. Її ефективність підтверджують спеціалісти з різних куточків світу. Відповідно до цієї методики, швидко заснути допоможе ритмічне дихання. Як стверджує популяризатор 4-7-8, доктор медицини Ендрю Вейл, методика допомагає позбутися нервової напруги, яка часто є причиною безсоння.


Отже, щоб швидше заснути, потрібно:

Притиснути кінчик язика до ясен за верхнім рядом зубів і не змінювати його положення протягом усього часу.
Закрити рота і вдихнути носом, рахуючи мовчки до чотирьох.
Затримати подих, порахувавши до семи.
Видихнути через рот, рахуючи до восьми.
Лікар Вейл радить попрактикуватися у правильному диханні, сидячи на стільці з прямою спиною. Після того, як техніка буде засвоєна, можна переходити до виконання 4-7-8 у ліжку.

Ця практика отримала схвалення серед спеціалістів. Доктор Радж Дасгупта, ад’юнкт професор медицини в Університеті Південної Каліфорнії радить застосовувати її у тому випадку, якщо здоровому сну заважає відчуття тривоги та пережитий стрес.
За словами Дасгупти, сильні емоційні переживання викликають активність симпатичної системи, а це заважає заснути. У цьому випадку дихальні практики стають чудовим способом позбутися проблеми. Вони активують парасимпатичну нервову систему, яка відповідає за відпочинок та травлення.

Клінічні дослідження ефективності 4-7-8 проводились у Таїланді. Місцеві вчені зазначили, що у учасників, що практикували цю методику, спостерігалося зниження тиску і нормалізувалася частота серцебиття.

nashamama.com