Лікарі попередили, що краплі для носа викликають проблеми із серцем - Новини Ю

Лікарі попередили, що краплі для носа викликають проблеми із серцем

27.09.2022   23:09    616

Часте або тривале застосування судинозвужувальних крапель негативно впливає на судини організму, викликаючи розвиток серцевих хвороб

Лікарі попередили, що краплі для носа викликають проблеми із серцем

Під час сезонного загострення вірусних захворювань, нежить – часте явище. Використання судинозвужувальних препаратів для зменшення симптомів закладеності та набряклості носа загрожує неприємними наслідками для організму.


Отоларингологи попередили, що не можна користуватися судинозвужувальними краплями більше семи днів.

Більше тривале використання цих препаратів викликає негативні наслідки для серця.
Насамперед ці краплі викликають звикання, і лікування ними більше тижня вже вважається початком залежності. Її подолати досить складно.

Але особливо небезпечно, що тривале застосування препаратів для звуження судин призводить до змін у будові слизової оболонки носа і судини розростаються.

Лікарі рекомендують самостійно припинити прийом судинозвужувальних засобів до початку звикання.

Прихована небезпека крапель полягає у негативному впливі на адреналові рецептори, які розташовані по всьому організму. Таким чином ризику піддаються всі судини, включаючи головний мозок, при цьому додатково збільшується навантаження на серце.

При тривалому використанні крапель виникають ризики гіпертонії і навіть інсультів. Збільшене навантаження на судини збільшує шанси розвитку варикозу.
Усвідомивши залежність та негативні наслідки, людина намагається відмовитися від прийому судинозвужувальних засобів, але судини вже не можуть повноцінно скоротитися. Вони розширюються, провокуючи набряки носі.

Тобто, з одного боку, судини м’язової стінки гірше скорочуються, з іншого – вони стають ширшими. Через це може початися застій крові. Тому слід приймати краплі строго за призначенням, і припиняти прийом за першої можливості.