Лікар попередив, чим загрожує компульсивне переїдання - Новини Ю

Лікар попередив, чим загрожує компульсивне переїдання

26.09.2022   20:09    581

У подібній ситуації людина не здатна контролювати обсяги їжі, що з’їдається, що призводить до різкого набору ваги.

Тривалий стрес сприяє виділенню гормону кортизолу, що провокує часті напади голоду. Такий збій у роботі організму називається компульсивним переїданням, пояснив лікар найвищої категорії, баріатричний хірург Володимир Станкевич.

Крім того, постійні перекушування можуть викликати коротке відчуття полегшення за рахунок вироблення серотоніну і ендорфіну – “гормонів щастя”, що також викликає звикання в період постійної тривоги. Ці механізми впливають на появу так званого емоційного голоду – коли справжньої потреби в їжі у людини немає , але потяг до їжі зберігається”, – додав він.

Як підкреслив лікар, при такому переїданні людина просто не контролює кількість їжі, що поглинається. Як результат – ожиріння. Скинути самостійно вагу в подібних випадках вкрай складно, тому що будь-які спроби позбутися зайвих кілограмів організм сприймає як сигнал формування запасів жиру.

Медик переконаний, що ожиріння – серйозне хронічне захворювання, “а не наслідок лінощів або невміння себе контролювати”. Якщо не зайнятися його лікуванням, можна до всіх бід отримати цукровий діабет, порушення репродуктивної функції, остеоартроз, стресове нетримання сечі, артеріальну гіпертензію або астму.
storinka.com.ua