У Росії продовжили заборону щодо готівкової валюти - Новини Ю

У Росії продовжили заборону щодо готівкової валюти

02.08.2022   09:31    1449
У Росії продовжили заборону щодо готівкової валюти

Фото: Reuters (архивное фото)

Росіянам важко поміняти рублі на євро

До березня наступного року збережеться чинний ліміт на зняття готівкової іноземної валюти з валютного рахунку або вкладу у розмірі 10 тисяч доларів або євро.

Банк Росії продовжив обмеження на зняття готівкової іноземної валюти ще на шість місяців – до 9 березня 2023 року. Про це повідомляєтьсяна сайтірегулятора у понеділок, 1 серпня.

 

Так, до березня наступного року збережеться ліміт, що діє, на зняття готівкової іноземної валюти з валютного рахунку або вкладу в розмірі $10 тисяч або на таку ж суму в євро.

“Громадяни, які з 9 березня 2022 року не встигли скористатися цією можливістю, можуть зняти у валюті лише гроші, що надійшли на рахунок або вклад до 9 березня 2022 року. Решту коштів, як і раніше, можна отримати в рублях за ринковим курсом на день зняття. Видача іноземної валюти здійснюється у доларах або євро, незалежно від валюти вкладу або рахунку”, – йдеться у повідомленні.
Вказано, що регулятор “вимушений зберігати зазначені та інші обмеження щодо готівкової валюти у зв’язку з санкціями, що діють проти Росії, які забороняють російським фінансовим інститутам купувати готівкову валюту західних країн”.

Крім того, до 9 березня 2023 року залишаються чинними обмеження на купівлю іноземної валюти: банки можуть продавати громадянам лише євро та долари, які надійшли до їхніх кас після 9 квітня 2022 року. На продаж іншої іноземної валюти обмежень немає.

Також для юридичних осіб-резидентів ще на шість місяців, з 9 вересня 2022 року до 9 березня 2023 року, продовжуються обмеження на отримання валюти на витрати на відрядження – не більше $5 тисяч або не більше такої ж суми в еквіваленті в євро, фунтах стерлінгів, японських ієнах. На інші валюти ці вимоги не поширюються. Видача готівки у доларах, євро, фунтах стерлінгів, японських ієнах юридичним особам-нерезидентам не проводиться, за іншими валютами обмежень немає.
korrespondent.netAdblock
detector