У Німеччині побоюються посилення російської пропаганди та шпигунства, — Spiegel - Новини Ю

У Німеччині побоюються посилення російської пропаганди та шпигунства, — Spiegel

18.08.2022   10:22    546

В Управлінні захисту Конституції Німеччини очікують, що РФ зробить ставку на екстремістів і радикалів, щоб у країні почалися масові протести.

Наразі Управління захисту Конституції Німеччини не очікує на масові протести у зв’язку з війною України проти Росії, а також дефіцитом електроенергії в країні й інфляцією. Однак РФ поширюватиме фейки про сильний дефіцит енергії в ФРН, який може нібито погрожувати існуванню країни, про що пише видання Spiegel.

У виданні пишуть, що РФ займатиметься цілеспрямованим поширенням хибної інформації в середовищі радикалів про нестачу газу та підвищення цін. Можливе підживлення чуток і теорій змови. Передбачається, що РФ діятиме активніше щодо політичної розвідки.

Журналісти пишуть, що багато екстремістів у Німеччині, як праві, так і ліві, хочуть використати наратив про війну в Україні для досягнення своїх політичних цілей.

Незважаючи на це, як зазначили у виданні, поки що не можна передбачити, чи можуть розпочатися в Німеччині масштабні антидержавні протести.
Як розповів голова Управління захисту конституції Німеччини Томас Хальденванг, завданням відомства є відстеження того, чи не використовуються законні акції протесту ворогами демократії у своїх цілях.

Побоювання у відомства викликав інцидент у місті Хайденау під Дрезденом. Там партія Free Sachsen хотіла влаштувати на мітингу інсценований суд над федеральним міністром економіки Робертом Хабеком.Adblock
detector