У дощовій воді виявлено небезпечні токсичні речовини

08.08.2022   16:43    706
У дощовій воді виявлено небезпечні токсичні речовини

Вчені виявили небезпечні токсичні речовини у дощовій воді

Небезпечні хімічні речовини виявлені у дощовій воді по всьому світу, включаючи віддалені регіони, такі як Антарктида та Тибет.

Вчені зі Стокгольмського університету у дощовій воді, зібраній у різних регіонах світу, виявили небезпечні хімічні речовини. Йдеться про перфторалкильні та поліфторалкильні (PFAS). Про це повідомляє New Atlas.

Дослідники довели, що за останні 20 років багато хімічних речовин PFAS були поступово виведені з виробничої діяльності після того, як було зібрано велику кількість доказів, що свідчать про потенційно токсичну дію на здоров’я людини.


Але вони є дуже довгоживучими хімічними сполуками і, незважаючи на те, що їх перестали використовувати, не означає, що вони зникли з довкілля.

За словами вченого Яна Казинса, останнім часом відбулося зниження вмісту PFAS у питній воді.
“Наприклад, нормативи для питної води для однієї відомої речовини з класу PFAS, що викликає рак перфтороктанової кислоти (PFOA), знизилися в 37,5 мільйона разів”, – сказав він.

Але вчені припускають, що навіть майже нульовий рівень цієї кислоти у питній воді може мати негативні наслідки для здоров’я протягом усього життя людини. Тим самим дощова вода скрізь буде визнана небезпечною для пиття.

“Багато людей на планеті п’ють дощову воду, адже для деяких це чи не єдине джерело питної води”, – каже Казинс.

korrespondent.netAdblock
detector