Тихановська оголосила про створення перехідного уряду Білорусі і назвала його склад (Відео) - Новини Ю

Тихановська оголосила про створення перехідного уряду Білорусі і назвала його склад (Відео)

11.08.2022   09:30    627


7days-ua.com

Світлана Тихановська оголосила Об’єднаний перехідний кабінет. Фото з Telegram Тихановської

Лідер об’єднаної білоруської опозиції Світлана Тихановська на конференції “Нова Білорусь” з нагоди другої річниці масштабних антиурядових протестів оголосила про створення “колективного виконавчого органу” – Об’єднаного перехідного кабінету.


Про це з посиланням на білоруське видання “Зеркало” повідомляє “Українська правда“.
“Це колективний виконавчий орган, який щодня працюватиме на головні цілі – захищати незалежність і суверенітет Республіки Білорусь, представляти національні інтереси Білорусі, здійснити фактичну деокупацію нашої країни, відновити конституційну законність і порядок, розробити та реалізувати заходи щодо припинення незаконного утримання влади, забезпечити транзит влади від диктатури до демократії, створити умови для проведення чесних та вільних виборів, розробляти та виконувати рішення, необхідні для досягнення демократичних змін у Білорусі”, – пояснила Тихановська.
“І в результаті цього мають бути звільнені усі політв’язні”, – додала вона.

Тихановська уточнила, що склад Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі буде схвалювати Координаційна рада білоруської опозиції. Однак в умовах війни та загрози втрати суверенітету країни перші призначення будуть тимчасові – строком на шість місяців.

Тихановська призначила Павла Латушка представником кабінету з транзиту влади, Аляксандра Азарова – представником із відновлення правопорядку, Валерія Ковалевського – представником із закордонних справ, а Валерія Сахащика – представником із оборони та нацбезпеки.

Ідея створення перехідного уряду Білорусі обговорювалася в перший день конференції “Нова Білорусь”. Лунала також пропозиція усунути тих, хто “відповідальний за провали та порушення”.