Споживчі настрої українців зросли - Новини Ю

Споживчі настрої українців зросли

18.08.2022   03:30    916
Споживчі настрої українців зросли

Фото: Getty Images

Українці сподіваються на зростання економіки

Громадяни України покращили оцінки свого матеріального становища, мають намір робити великі покупки та очікують розвитку економіки протягом року.

У липні в Україні зафіксовано зростання індексу споживчих настроїв на 1,1 пункту – до 73,2. Про це свідчать дані щомісячного дослідження “Споживчі настрої в Україні” за липень 2022 року, що публікується організацією Info Sapiens.

Зазначається, що українці покращили оцінки свого матеріального становища, мають намір робити великі покупки та очікують на розвиток економіки протягом року.


При цьому зменшилися індекси особистого матеріального становища та очікуваного розвитку економіки протягом п’яти років.

Показник, що характеризує матеріальне становище українців, – індекс поточного становища – зменшився та становить 37,2, що на 1,1 пункту нижче за рівень цього показника у червні.
Складові цього індексу – індекс поточного особистого матеріального становища й індекс доцільності великих покупок. Перший знизився на 2,9 до 30,7, а другий – зріс на 0,8 до 43,8.

Індекс економічних очікувань у липні зріс на 2,5 та становить 97,2 пункту.

Показник індексу очікуваної динаміки безробіття знизився на 4,3 і становить 133,3 пункту.

Індекс інфляційних очікувань зріс на 3,7 і становить 146,4 пункту. Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців погіршилися: індекс девальваційних очікувань зріс на 5,4 і становить 157,5.

“Основні індекси стабілізувалися в липні і статистично незначно змінилися порівняно з червнем 2022 року. Індекс поточного становища суттєво сповільнив темпи падіння, а індекс економічних очікувань навіть показав тенденцію до зростання. Водночас погіршуються очікування безробіття, інфляції та девальвації, зазначають аналітики Info Sapiens.
Дослідження споживчих настроїв в Україні проводиться GfK Ukraine з червня 2000 року, а з 2019 року його проводить Info Sapiens. Індекс споживчих настроїв в Україні визначають на підставі опитування домогосподарств. Опитують 1000 осіб віком від 16 років. Вибірка репрезентативна за статтю та віком, враховує міське та сільське населення, а також розмір населеного пункту.

korrespondent.netAdblock
detector