Що таке «сіль без солі» і чим це корисно для здоров'я - Новини Ю

Що таке «сіль без солі» і чим це корисно для здоров’я

05.08.2022   12:30    1340

Насамперед фахівець попередила, що люди з гіпертонією, як правило, мають «напівнаркотичну» залежність від хлориду натрію — звичайної харчової солі. І такі люди не помічають своєї залежності, що виявляється у підсолюванні будь-яких страв, навіть якщо до того їх уже солили. Це може бути причиною гіпертонії.

Лікарка розповіла, що вона з колегами проводила дослідження зі смаковими сосочками людей. Підтвердилося, що залежним від солі людям потрібно постійно підсолювати їжу, навіть не пробуючи. Тим часом рекомендації ВООЗ вказують чітку добову дозу солі – 5 грамів. Причому це не тільки сіль, яку ми додаємо в їжу, а вся сіль з усіх продуктів, у тому числі покупних.

Тому Мухіна порекомендувала перейти зі стандартного хлориду натрію на сіль без солі. Це склади зі зниженим вмістом хлориду натрію.

«Щоб знизити ризик розвитку гіпертонії, потрібно зменшити кількість солі у раціоні. Або почати додавати в їжу “сіль без солі”, тобто сіль зі зниженим вмістом натрію хлориду. Наприклад, у чорній солі зменшено вміст хлориду натрію завдяки великій кількості інших інгредієнтів. Вона має пікантний, але солоний смак, не затримує воду в організмі, багата йодом, калієм, сіркою та залізом. Рожева сіль — головне, щоб це був не фальсифікат, — містить іони магнію, марганцю, там є мідь, цинк, селен, калій, це практично мінеральний препарат», — пояснила експерт.Adblock
detector