"Ще росіяни нам вказуватимуть". У Казахстані відмовилися видалити статтю про війну на вимогу Роскомнагляду - Новини Ю

“Ще росіяни нам вказуватимуть”. У Казахстані відмовилися видалити статтю про війну на вимогу Роскомнагляду

15.08.2022   09:40    2739

Роскомнагляд вимагає від казахстанського видання Ratel.kz видалити матеріал про війну Росії проти України, відкрита фаза якої розпочалася 24 лютого. Про це 13 серпня повідомило Радио Азаттык.

Журналісти розповіли, що Роскомнагляду не сподобався матеріал, який вийшов у липні, “Як довго росіяни підтримуватимуть війну Росії в Україні?”.


“Автор наводить результати соціологічних опитувань і дані про ймовірні втрати російської армії в Україні. У публікації розповідають, що в Росії, де за несхвалення війни передбачено адміністративну й кримінальну відповідальність і вже є перші вироки з тюремними строками за новою статтею про дискредитацію армії, страх відповідальності міг вплинути на відповіді респондентів про “спецоперацію”, оскільки відповідь “не підтримую” вимагає “значної мужності”, – розповіло радіо.
Роскомнагляд, за його даними, вимагає видалити публікацію “протягом доби з моменту отримання відповідного повідомлення від провайдера хостингу або вказаної іншої особи”, а в разі, якщо цього не станеться, – заблокувати інтернет-ресурс на території Росії.

Ситуацію прокоментував Марат Асіпов, директор компанії Сапмар, якій належить Ratel.kz. Він відмовився видаляти матеріал.

“Ми в Казахстані дуже багато пережили гонінь і всього іншого. А тут ще росіяни нам вказуватимуть, що робити, а що не робити. Оскільки ми й через карний злочин пройшли, і через спробу знищити нас проходили. Удруге вже, напевно, не так страшно”, – заявив Асіпов.

У МЗС Казахстану, куди звернулися журналісти, які вважають дії Роскомнагляду втручанням у внутрішні справи своєї країни, “серйозних приводів для розгляду не побачили”.
Радио Азаттык розповіло, що у квітні казахстанське видання Newtimes.kz на вимогу Роскомнагляду видалило свій матеріал про війну в Україні.Adblock
detector