Між Сербією та Косово розібрали барикади - Новини Ю

Між Сербією та Косово розібрали барикади

02.08.2022   00:13    187
Між Сербією та Косово розібрали барикади

Фото: theins.ru

На кордоні Сербії та Косово зникли всі барикади та відновився рух

Північ Косова заселена етнічними сербами, які негативно ставляться до відокремлення регіону від Сербії. Вони користуються сербською валютою та мають сербське громадянство.

На кордоні Сербії та частково визнаного Косово було відновлено рух пунктами пропуску після того, як косовські серби розібрали встановлені там напередодні барикади. Про це у понеділок, 1 серпня, повідомляє РТС.

Зокрема, було відновлено рух на обох прикордонних пунктах пропуску – Яріньє та Мердар.

У той же час, з боку Косова розпочалося впровадження анонсованих раніше правил про видання тимчасових посвідчень власникам сербських документів.

Нагадаємо, ситуація в Косовіускладнилася в неділю, 31 липня, на тлі рішення влади про заборону з 1 серпня в’їзду автомобілів із сербськими номерами та відповідними сербськими документами.
Президент Сербії Александр Вучич заявив, що Косово нібито готує напад на сербів у північних районах частково визнаної держави.

Після реакції США Косововирішило відтермінуватипроцедуру запровадження заборони на сербські документи до 1 вересня. У Приштині наголосили, що підуть на поступки, як тільки серби, які протестують проти нововведень, розберуть барикади.

korrespondent.netAdblock
detector