Із портів "Одеса" і "Чорноморськ" вийшов уже другий караван суден з українським продовольством (Відео) - Новини Ю

Із портів “Одеса” і “Чорноморськ” вийшов уже другий караван суден з українським продовольством (Відео)

08.08.2022   11:59    682


7days-ua.com

Фото – Міністерство інфраструктури України

Із морських портів “Одеса” та “Чорноморськ” 7 серпня вийшов другий караван з українським продовольством.


Як повідомляє Міністерство інфраструктури України, у складі каравану 4 кораблі: 3 судна з Чорноморська та одне з Одеси.

“На борту 4 балкерів MUSTAFA NECATI, STAR HELENA, GLORY та RIVA WIND майже 170 тис тонн агропродукції”, – йдеться в повідомленні.
Судна прямують до портів Італії, Китаю та Туреччини.

Після відпрацювання портами організації першого каравану поступово виходимо на більші масштабні обсяги роботи. Плануємо уже найближчим часом забезпечити здатність портів обробляти щонайменше 100 суден на місяць. Також незабаром плануємо повноцінно доєднати до реалізації Ініціативи порт “Південний”. Розраховуємо, що завдяки цьому зможемо відправляти покупцям ще більші каравани суден, щонайменше до 3 мільйонів тонн на місяць”, – сказав міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

У відомстві нагадали, що 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”.

У рамках реалізації домовленостей з вантажем української кукурудзи уже було відправлено 4 судна: RAZONI, NAVI STAR, ROJEN та POLARNET. Вони перевозять понад 80 тисяч тонн кукурудзи.