Індія відмовила РФ у створенні альтернативи платіжної системи SWIFT – The Economic Times - Новини Ю

Індія відмовила РФ у створенні альтернативи платіжної системи SWIFT – The Economic Times

14.08.2022   08:31    958

Індійські банкіри не підтримали російську ініціативу об’єднання систем SPFS та SFMS для проведення платежів у рублях та рупіях.

Поки Туреччина налагоджує економічні зв’язки з РФ та запускає російську платіжну систему “Мір”, індійські банки відмовляються допомагати країні-агресору обходити західні санкції. І всупереч прагненню фінансових установ РФ узгодити систему обміну платіжними повідомленнями з аналогічною платформою Індії, місцеві банкіри та влада намагаються цього уникнути, повідомляє Economic Times.

Головним аргументом російської сторони є те, що це дозволить країнам створити “безшовний” механізм розрахунків у торгівлі між країнами в рупіях, а також дозволить уникнути раптових збоїв та можливого блокування коштів, вразі введення санкцій проти, поки що не підсанкційних банків РФ.

Будь-яка інтеграція між російською системою обміну повідомленнями SPFS та індійською «Структурованою системою обміну фінансовими повідомленнями» SFMS вимагатиме не тільки оновлення місцевої платформи, але й схвалення Резервного банку Індії та уряду.

Проте ані уряд, ані банки Індії не поспішають втілювати у життя російську ініціативу, адже це може бути сприйнято західними партнерами, як спроба обійти санкції.


Adblock
detector