Грузія закликала РФ вивести війська з Абхазії та Південної Осетії - Новини Ю

Грузія закликала РФ вивести війська з Абхазії та Південної Осетії

08.08.2022   08:00    1820
Грузія закликала РФ вивести війська з Абхазії та Південної Осетії

Фото: EPA / picture-alliance

Російські війська окупували частину грузинської території у серпні 2014 року

Тбілісі наголошує на численних порушеннях Москвою норм міжнародного права і прав людини, а також невиконанні нею домовленостей, досягнутих ще у 2008 році.

Росія має вивести свої війська з окупованих територій Грузії, йдеться в заявідо 14-ої річниці військової агресії РФ, оприлюдненій міністерством закордонних справ Грузії у неділю, 7 серпня.


У МЗС наголошують, що Росія вже 14 років не виконує угоду про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, укладену за посередництва Європейського Союзу і розширює свій контроль в окупованих регіонах, “продовжує процес їхмілітаризації, активно вживає заходів щодо їх фактичної анексії”.

Етнічна дискримінація грузинів і порушення прав людини

Зовнішньополітичне відомство Грузії також звинувачує Росію у сприянні незаконним затриманням та викраденням людей на окупованих територіях, етнічній дискримінації грузинів, порушенні прав сотень тисяч внутрішньо переміщених осібта біженців. “На цьому тлі необмежений доступ міжнародних правозахисних органів і створення міжнародних механізмів безпеки на місцях, а також доступ Моніторингової місії ЄС до регіонів Абхазії та Цхінвалі, якому перешкоджають окупаційні сили, стає ще більш критичним”, – підкреслює МЗС.
МЗС наголошує, що рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 21 січня 2021 року, який визнав відповідальність Росії запорушення прав людини на окупованих територіях Грузії, набуває особливого значення. “Це рішення, яке є першою правовою оцінкою російсько-грузинської війни 2008 року, показує марність довготривалих зусиль Росії уникнути юридичної відповідальності за незаконну окупацію грузинських регіонів та її наслідки”, – йдеться в заяві.
Грузія звертає увагу на те, що після окупації її територійРФ продовжує ігнорувати фундаментальні принципи та норми міжнародного права і сьогодні,розв’язавши повномасштабну війну проти України, підриваєвже всю європейську безпеку.

Росія використовує ті самі приводи для окупації

У серпні 2008 року Росія ввела свої війська на територію Грузії, заявивши, що “була змушена” вступити в конфлікт з Грузією через дії грузинської сторони, яка в ніч на 8 серпня 2008 року зробила спробу силового захоплення сеператистської Південної Осетії. Росія пояснює свої дії в серпні 2008 року “захистом” своїх громадян і дислокованих у Південній Осетії російських миротворців.

Бойові дії тривали до 12 серпня включно. З 14 по 16 серпня лідерами Абхазії, Південної Осетії, Грузії і Росії було підписано план мирного врегулювання конфлікту. 26 серпня 2008 рокуРосія визнала незалежність Південної Осетіїі Абхазіїта розмістила свої війська у цих регіонах. Переважна більшість країн світу не визнає незалежності цих регіонів і закликає РФ вивести звідти свої підрозділи.

korrespondent.net