Блінкен відреагував на погрози "ДНР" страчувати полонених - Новини Ю

Блінкен відреагував на погрози “ДНР” страчувати полонених

13.08.2022   13:23    769
Блінкен відреагував на погрози ДНР страчувати полонених

Блінкен про погрози терористів “ДНР” стратити полонених: РФ зобов’язана дотримуватися їхніх прав

США “стурбовані повідомленнями” про те, що в квазі-республіці звинувачують громадянам Великої Британії, Швеції та Хорватії.

Держсекретар США Ентоні Блінкен відреагував на погрози терористів “ДНР” стратити п’ятьох іноземців, які воювали на боці України. Про це він написав на своїй сторінці у Twitter 13 серпня.


За його словами, США “стурбовані повідомленнями” про те, що в квазі-республіці звинувачують громадян Великої Британії, Швеції та Хорватії.

“Росія та її проксі зобов’язані дотримуватися міжнародного гуманітарного права, включаючи права та захист, що надаються військовополоненим”, – написав Блінкен.

Раніше російські пропагандистські ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що в “ДНР” 15 серпня збираються розпочати “суд у закритому режимі” над громадянами Швеції Матіасом Густавссоном, Хорватії – Векославом Пребігом, а також підданими Великої Британії – Джоном Хардінгом, Ендрю Хіллом та Діланом Хілі.

Окупанти заявили, що якщо “вина буде доведена”, то іноземців, які воювали за Україну, можуть вбити.

Нагадаємо, 29 липня російські окупанти вчинили теракт у в’язниці в Оленівці, де утримували полонених українських військових, у тому числі з Азова. Загинули 53 людини, ще десятки зазнали поранень. Після цього посольство РФ у Британії закликало повісити азовців.

korrespondent.net