"Аналогів немає": в РФ не зможуть будувати будинки через недоступність іноземного ПЗ - Новини Ю

“Аналогів немає”: в РФ не зможуть будувати будинки через недоступність іноземного ПЗ

18.08.2022   09:09    2363

Спроба замінити Autodesk Inventor, Autodesk Fusion 360, Dassault Systemes Solidworks коштуватиме мільярди рублів.

Мінбуд РФ не може імпортозамістити спеціальний закордонний софт, який використовують архітектори. ЗМІ повідомляють, що в Росії такому ПЗ “аналогів немає”.


Видання habr.com із посиланням на Мінбуд Росії повідомляє, що в будівельній галузі й інженерній справі переважно використовують технології Building Information Modeling, розроблені в США, Європі та різних “недружніх” країнах. Такі програми допомагають у процесі проєктування будівель будь-якого типу з нуля — унаслідок архітектори та будівельники одержують 3D-модель, що дозволяє продумати все до деталей та мінімізувати можливі ризики. Також інженерний софт годиться і для проєктування різноманітних механізмів, наприклад, для військової техніки, складання необхідних супровідних документів.
ЗМІ пише, що закордонне будівельне програмне забезпечення займає понад 30% ринку, і що “альтернативи цим продуктам немає”. Щоб перейти на аналогічний софт, потрібен час (від 5 до 7 років) та додаткові кошти — сумарно приблизно 1 млрд руб. Для деяких забудовників це досить проблематично.

Мінпромторг РФ пропонує імпортозмістити інженерний софт, створивши маркетплейс для російських розробників. Втілення цієї ідеї коштуватиме 2,67 млрд руб. та займе 2 роки. Замістити планують Autodesk Inventor, Autodesk Fusion 360, Dassault Systemes Solidworks та ін.

“Замовники в особі російських компаній, яким потрібно буде мігрувати на вітчизняне інженерне ПЗ, зможуть отримати доступ до платформи підписки. Частину витрат на встановлення та купівлю ПЗ покупці зможуть компенсувати за рахунок субсидій”, — йдеться в матеріалі.Adblock
detector