Які дрони-камікадзе Україна може отримати з Великобританії (фото) - Новини Ю

Які дрони-камікадзе Україна може отримати з Великобританії (фото)

07.07.2022   13:45    1411

Серед можливих варіантів називають австралійські Drone40, добре знайомі для ЗСУ Switchblade та ізраїльські SkyStriker і Spike NLOS.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що в межах нового пакету військової допомоги Україні передадуть дрони-камікадзе. Видання Defense Express припустило, які БПЛА можуть отримати ЗСУ.
  • ізраїльські баражувальні боєприпаси Spike NLOS або SkyStriker
  • американські Switchblade
  • австралійські Drone40
  • британський FireShadow

Ізраїльські баражувальні боєприпаси

Якщо розглянути Spike NLOS, то це був би один із найцікавіших варіантів для України. БПЛА довів свою ефективність під час війни в Нагірному Карабаху. Він призначений для знищення цілей на відстані до 32 км. А наводити на ціль оператор може в режимі онлайн. Спочатку можна знайти ціль, а потім знищити її.

дрон-камікадзе
Запуск Spike NLOS із легкого броньовика

Switchblade

У березні Британія закупила в США партію дронів-камікадзе Switchblade, які вже використовуються в ЗСУ. Вартість контракту становить 44,9 млн доларів. Однак терміни його завершення у квітні 2023 року. Точна кількість БПЛА, що закуповуються, невідома.
ЗСУ навчені ними користуватися. Питання, як пишуть у виданні, полягає лише в тому, скільки вже є в Британії Switchblade.

дрони для зсу
Switchblade

Drone40

Мініатюрні дрони-камікадзе скидають 40-мм гранатометні постріли. На озброєнні британської армії перебуває близько кількох сотень таких дронів.

бпла для україни
Drone40

Відомо, що вони використовувалися в Малі й оснащувалися відеокамерами. При цьому DefendTex виготовляє дрони і в ударному варіанті.

FireShadow

Можливості цього баражувального боєприпасу дуже цікаві. Постачання в британську армію почалися у 2016 році, але наразі вже згорнуті. Разом із тим він має вагу до 200 кг, радіус дії в 100 км, а час у повітрі може доходити до 6 годин.

Він може стати ефективним рішенням для полювання на російські ЗРК, пункти зв’язку, станції радіоелектронної боротьби й інші цілі.

дрони-камікадзе для зсу
FireShadow

При цьому автори не відкидають, що Україна може отримати й інші дрони-камікадзе від менш іменитих компаній.

focus.uaAdblock
detector