Найкорисніший інгредієнт для салату - Новини Ю

Найкорисніший інгредієнт для салату

06.07.2022   09:32    833

Будь-який фахівець з харчування скаже вам, що зелень повинна бути у здоровому раціоні. Вона надзвичайно багата на вітаміни, мінерали, клітковину, які так необхідні для правильної роботи організму людини. Однак не вся зелень корисна однаково. Про це розповідає GreenPost.

Абсолютним рекордсменом по праву вважається шпинат: його листя містить величезну кількість поживних речовин, яких не знайдете в іншому продукті. Про те, чому шпинат необхідно додати в раціон і в якому вигляді його краще вживати, розповідаємо в нашому матеріалі.

Шпинат надзвичайно багатий вітамінами і мінералами. Це справжнє джерело вітаміну С – потужного природного антиоксиданту, який необхідний для здоров’я серця, міцного імунітету і краси шкіри. Всього одна чашка свіжого шпинату містить всю добову норму вітаміну C – він незамінний для здоров’я кісток та серцево-судинної системи. Дефіцит вітаміну C може спричинити порушення в роботі серцевого м’яза, а також стати причиною пошкодження стінок судин та їх кальцифікації.
Крім того, зелене листя шпинату надзвичайно багате на вітаміни групи B (особливо фолієвої кислоти), які необхідні для синтезу еритроцитів, правильної когнітивної та м’язової функції. Мінеральний склад шпинату теж вражає – він містить залізо, магній, калій та кальцій, які необхідні для правильної роботи всіх систем організму та відповідають за нормалізацію водного балансу.

Крім вже згаданого вітаміну С, шпинат багатий і на інші антиоксиданти: серед них кемпферол і кверцетин. Вільні радикали, ушкоджуючи клітини організму, запускають у них окислювальні процеси, які можуть стати причиною багатьох хронічних захворювань та передчасного старіння. Антиоксиданти захищають організм від вільних радикалів, а також від впливу ультрафіолетового випромінювання, що може стати причиною появи зморшок, гіперпігментації та навіть меланоми.
Активні речовини, що містяться в листі шпинату, сприяють нормалізації кров’яного тиску, причому підходять вони для людей і з гіпер-і з гіпотонією. Високий вміст вітаміну А в зелені забезпечує захист очей від щоденних навантажень і допомагає у профілактиці вікових змін зору.

В якому вигляді його краще їсти

Шпинат можна вживати як в сирому, так і в тушкованому вигляді (припущенному мінімально на сковорідці). Причому дієтологи не рекомендують зупинятися на чомусь одному. У той час як одні поживні речовини у шпинаті руйнуються під впливом високих температур, інші збільшують свою концентрацію. Саме тому варто додавати свіже листя шпинату у свої салати, смузі та сендвічі, а оброблені термічно – у гарячі страви.Adblock
detector