Michelin і Nokian з хитрощами покидають російський ринок - Новини Ю

Michelin і Nokian з хитрощами покидають російський ринок

02.07.2022   05:45    408

Шинна компанія Nokian Tyres нарешті вирішила покинути російський ринок, щоправда, з деякими хитрощами. Те ж стосується і французького бренду Michelin, котрий, як і фінська компанія, ніби і покидає рф, але за принципом Поплавського – йде і йде, але ніяк не піде…

Якщо конкретніше, Nokian Tyres офіційно уходить з Росії, але завод у Всеволожську продовжить роботу! Щоправда, виробляти шини він буде в основному для локального ринку та країн СНД. Щодо ринків далекого зарубіжжя, то тут ситуація неоднозначна: наприклад, уже з початку липня постачати шини російського виробництва до Європи буде заборонено.

Аби компанія змогла продовжити роботу на ринку рф, російські активи Nokian Tyres швидше за все будуть передані локальному менеджменту з опціоном зворотного викупу. Тобто коли санкційна істерія вляжеться, фіни зможуть повернутися до Росії. За схожою схемою збирається піти з Росії французький шинний концерн Michelin, британський автохолдинг Inchcape, та й угода Renault з АВТОВАЗом у чомусь близька до цієї історії. Остаточне рішення головний офіс Nokian Tyres має ухвалити до кінця літа, а вийти зі складу російського бізнесу – до кінця року. І весь цей час завод у Всеволожську працюватиме.
Французький виробник шин продасть російське підприємство у підмосковному Давидовому. Покупцями активу стане топ-менеджмент заводу – вони відповідатимуть за подальший випуск шин, при цьому сам завод із персоналом чисельністю близько 750 осіб працюватиме як незалежна структура – окремо від групи Michelin.

Висновок: іноземні компанії ніби й покидають російський ринок, але фактично не виходять із бізнесу. Одним словом, макронщина…


topgir.com.uaAdblock
detector