Із прапором ЄС у ВР: Зеленський, Стефанчук і Шмигаль під "наглядом" фон дер Ляєн підписали заяву задля вступу України у ЄС (Відео) - Новини Ю

Із прапором ЄС у ВР: Зеленський, Стефанчук і Шмигаль під “наглядом” фон дер Ляєн підписали заяву задля вступу України у ЄС (Відео)

01.07.2022   20:19    753


7days-ua.com

Фото – сайт Президента України

Очільники гілок найвищої влади України за присутності Президента України в залі і президентки Єврокомісії відеозв’язком підписали спільну заяву. Підписання відбувалось у Верховній раді, куди урочисто внесли прапор ЄС. 

Як повідомляє сайт Президента України, спільна заява декларує максимальну взаємодію гілок влади на шляху вступу України до ЄС.
Президент України в ході свого виступу підписав заяву першим. Він підкреслив, що представники влади, насамперед законодавчої, мають бути готовими приймати і непопулярні рішення задля вступу України у ЄС.

“Нам потрібно було 115 днів, щоб отримати статус кандидата у члени ЄС. Наш шлях до повноцінного членства не має тривати десятки років. Ми маємо пройти цей шлях настільки швидко, наскільки це можливо, і це залежить від нас, як швидко ми будемо рухатися. Ми повинні робити свою роботу бездоганно, щоб наші друзі в ЄС так само швидко схвалили ще одне історичне рішення”, – заявив Зеленський.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, яка спостерігала за підписанням документа відеозв’язком, у своєму зверненні привітала таке рішення.

“Сьогодні я тут з дуже простим повідомленням. Попереду довгий шлях, але Європа буде поруч з вами на кожному кроці цього шляху, скільки завгодно, від цих темних днів війни і до моменту, коли ви відчините двері, що ведуть до нашого Європейського союзу”, – підкреслила Урсула фон дер Ляєн.

Такі слова народні депутати України і члени Уряду зустріли оплесками.

Нагадаємо, зараз Україна – кандидат у члени Євросоюзу. Цей статус 23 червня лідери всіх 27-ми країн-членів ЄС надали Україні одноголосно. Щоб стати членом Євросоюзу, Україні треба виконати ряд умов.

Більше – у відео Фактів ICTVAdblock
detector