Економіка Росії прискорила падіння у півтора рази - Новини Ю

Економіка Росії прискорила падіння у півтора рази

02.07.2022   07:31    1258
Економіка Росії прискорила падіння у півтора рази

У Росії починається зниження економічної активності

Основними чинниками зниження ВВП Росії залишаються транспортно-логістичні обмеження та скорочення внутрішнього попиту.

За підсумками травня російська економіка скоротилася на 4,3% у річному порівнянні після зниження на 2,8% у квітні. Про це у четвер, 30 червня, повідомляє Интерфакс із посиланням на дані Мінекономрозвитку РФ.

При цьому в січні зростання російської економіки становило 5,7%, у лютому – 4,1%, у березні – 1,3%. Зростання ВВП за підсумками січня – травня 2022 року відомство оцінює на рівні 0,5% у річному порівнянні.

“Основними чинниками зниження ВВП, як і раніше, залишаються транспортно-логістичні обмеження та скорочення внутрішнього попиту”, – йдеться у доповіді міністерства.

З базових галузей економіки прискорилося падіння оптової торгівлі (мінус 15,5% р/р у травні після мінус 11,9% р/р на місяць раніше).
“У будівництві та сільському господарстві темпи зростання сповільнилися, але зберегли позитивну динаміку”, – заявили в міністерстві.

У квітні реальні заробітні плати скоротилися на 7,2% р/р (після зростання у березні на 3,6% р/р).

При цьому офіційний прогноз Мінекономрозвитку РФ (від середини травня) щодо зниження ВВП Росії у 2022 році становить 7,8%. Але у міністерстві заявляли, що оцінку можна переглянути у бік меншого зниження.

Раніше повідомлялося, що за підсумками 2022 року економіка Росії скоротиться на 15% також на 3% в 2023 році. Це зведе нанівець 15-річне економічне зростання країни.

korrespondent.netAdblock
detector