Дефолт Росії давно передбачений, оскільки санкції практично відключили Росію від світової фінансової системи. І ось нарешті цього понеділка росія оголосила дефолт. Але чи означає це, що економіка країни зруйнована чи це просто гучні висловлювання?

Така ситуація у Росії відбулася не вперше. У новітній історії вона оголошувала дефолт у 1998 році. Але тоді країна не змогла виплатити гроші внутрішнім кредиторам на суму значно більшу за теперішню, а саме – $36 млрд. Тепер же вона винна зовнішнім кредиторам лише $100 млн. Після того дефолту банківську систему Росії на кілька місяців паралізувало, тепер же наслідки не такі критичні.
Що означає визнання дефолту? Це означає, що Росія не може виконувати своїх зобов’язань перед іноземними кредиторами. Причому така заява – не формальність, а юридично визнана подія. Після цього країна не зможе ще довго виплатити гроші за зобов’язаннями країнам-кредиторам та надати купони з єврооблігацій.
Для нас із вами також важливо розуміти, що російські власники заморожених активів намагатимуться через суд отримати рішення про відшкодування собі збитків. І якщо їм вдасться отримати частину заарештованих активів, то це буде реальним ризиком для української економіки. Тому що заморожені активи Росії — це гроші, на які ми претендуватимемо як репарації та компенсації.
Таким чином, дефолт Росії матиме для її економіки довгострокові негативні наслідки, але його не можна розглядати як точку неповернення та руйнування економічної системи агресора. При цьому для українців також з’являються нові ризики — можливість не отримати всю суму заморожених активів.