Виявлено нову причину хвороби Альцгеймера - Новини Ю

Виявлено нову причину хвороби Альцгеймера

23.06.2022   12:10    1490

Нове дослідження, проведене під керівництвом вчених з Манчестерського університету, показало, що порушення у роботі кровоносних судин мозку можуть сприяти розвитку хвороби Альцгеймера

Виявлено нову причину хвороби Альцгеймера

Протягом десятиліть провідна гіпотеза, що лежить в основі більшості досліджень хвороби Альцгеймера, була спрямована на шляхи зниження накопичення токсичних амілоїдних білків у мозку. Проте всі препарати, покликані або запобігти накопиченню цих бляшок, або зруйнувати існуючі скупчення, зазнали невдачі на тій чи іншій стадії клінічних випробувань на людях.

Так, зростає кількість дослідників, які розробляють альтернативні гіпотези. Подумавши, група вчених з Манчестерського університету зосередилася на вивченні взаємозв’язку між зниженням кровотоку в мозку та хворобою Альцгеймера.

За допомогою мишачих моделей нове дослідження показало, що артерії в мозку можуть бути звужені типом амілоїдного білка під назвою амілоїд-1-40. Передбачається, що коли ці артерії звужуються, мозок не отримує достатньо кисню або поживних речовин, і цей механізм може грати роль зниження когнітивних здібностей, пов’язаних з хворобою Альцгеймера.

Звичайно, на даний момент це лише припущення та дослідження на тваринах. Першим кроком буде з’ясувати, чи працює цей механізм у людей, а потім розробити фармакологічний спосіб відновлення нормальної функції.Adblock
detector