У кожного десятого залежність перед роботою - Новини Ю

У кожного десятого залежність перед роботою

01.06.2022   19:35    262


Німецькі вчені встановили, що 10% населення має залежність перед роботою. Вона проявляється по-різному – від виконання кількох справ одночасно і авралів і тривалих робочих змін, і навіть почуття провини у періоди відпочинку.

Третина всієї робочої сили Німеччини стикається з регулярними переробками, а ще 10% демонструє справжню психічну залежність від праці або трудоголізм, як показало дослідження місцевих учених.

Вперше вони вивчили поведінки типових трудоголіків за всіма секторами і виявили, що цей феномен поширений повсюдно. Авторами дослідження стали вчені із Технічного університету Брауншвейга.

Вони провели співбесіди з вісьмома тисячами працівників у всій Німеччині. До того ж зустрічі з ними проводилися ще до початку коронавірусної пандемії, яка помітно вплинула на баланс між роботою та особистим життям.

Встановлено, що 9,8% людей демонструють справжню залежність та компульсивну поведінку щодо роботи. Ще 33% стикаються з регулярними переробками, але не через якусь залежність, а в результаті напруженого робочого графіка. Більшість опитаних або майже 55% ставляться до роботи більш спокійно.
При цьому жінки бувають трудоголіками дещо частіше за чоловіків – 10,8% проти 9%. У той самий час молоді люди віком від 15 до 24 років демонстрували сильну психологічну залежність стосовно роботи частіше, ніж представники вікової групи від 55 до 64 – 12,6% проти 7,9%. Що ж до конкретних професій, то різного роду менеджери та управлінці, а також самозайняті найчастіше ставали трудоголіками.


ukrhealth.netAdblock
detector