Турецькі грибники несподівано знайшли в горах безпілотник РФ "Орлан-10" (фото) - Новини Ю

Турецькі грибники несподівано знайшли в горах безпілотник РФ “Орлан-10” (фото)

23.06.2022   11:31    1088

На думку турецького фахівця з аерокосмонавтики й оборони Арда Мевлютоглу, безпілотник міг залетіти в країну з боку Вірменії з метою розвідати ситуацію з військовими частинами на кордоні.

Російський БПЛА моделі “Орлан-10” розбився у горах біля турецького міста Гюмюшхане. Помітили його місцеві жителі, які збирали гриби. Вони й викликали поліцію. Про це повідомляє QHA.

Силовики, які прибули на місце події, встановили, що БПЛА з розмахом крила майже 3 метри є розвідувальним неозброєним зразком “Орлан-10” російського виробництва. І відправили його в Анкару на експертизу.

Турецький фахівець з аерокосмонавтики й оборони Арда Мевлютоглу припустив, що безпілотник залетів у Туреччину з Вірменії.

російський безпілотник, бпла, орлан 10, Туреччина
Російський безпілотник, що впав у Туреччині

Фото: QHA

“Не виключено, що він вилетів із Вірменії, щоб розвідати ситуацію наших військових частин у прикордонних районах, але втратив управління і полетів у Гюмюшхані. Відстань між кордоном Вірменії та місцем, де БПЛА впала — становить приблизно 400 кілометрів”, — зазначив експерт.

російський безпілотник, бпла, орлан 10, Туреччина
Місце, де розбився російський безпілотник

Фото: QHA

Безпілотний літальний російський апарат типу “Орлан-10” широко використовується російською армією як розвідник. Мевлютоглу зазначив, що запускається БПЛА за допомогою простої катапульти, спускається “Орлан” на парашуті. Вони часто використовувалися у Сирії, а тепер — і на території України.

російський безпілотник, бпла, орлан 10, Туреччина
Російський безпілотник, що впав у Туреччині

Фото: QHA

“Орлан-10”, який може нести на собі 6 кг, розвиває максимальну швидкість до 245 кілометрів на годину та може пролетіти 600 км, він може перебувати у повітрі 16 годин та підніматися на 15 тисяч метрів.

Експерт нагадав, що кілька років тому “Орлан-10” уже залітав на територію Туреччини та був збитий.Adblock
detector