Суд за підозрою у держзраді дозволив спецрозслідування щодо Азарова за "Харківські угоди" - Новини Ю

Суд за підозрою у держзраді дозволив спецрозслідування щодо Азарова за “Харківські угоди”

01.06.2022   14:46    408


7days-ua.com

Азаров у Москві в серпні 2015 року демонстрував на прес-конференції свій український паспорт

Печерський райсуд Києва дав дозвіл на спеціальне досудове розслідування за ухвалення “Харківських угод” щодо екс-Прем’єра України часів Януковича Миколи Азарова. Його підозрюють у державній зраді України.

Про це повідомив Офіс Генпрокурора України, який здійснюватиме процесуальне керівництво у розслідуванні.
“За даними слідства, ексголова уряду, діючи спільно та за попередньою змовою з колишнім президентом України, у порушення Конституції України та закону України “Про міжнародні договори України”, підписав розпорядження про схвалення так званих “Харківських угод” на користь Російської Федерації, якими було продовжено на 25 років строк перебування Чорноморського Флоту РФ на території України. У результаті таких дій були штучно створені передумови для збільшення чисельності військ Російської Федерації на території України, їх переоснащення й модернізації та у подальшому – вторгнення збройних сил Російської Федерації і окупації ними АР Крим і м. Севастополя”, – заявили в Офісі генпрокурора України.
Спеціальне досудове розслідування здійснюватимуть слідчі Державного бюро розслідувань у кримінальному провадженні за обставинами вчинення Азаровим державної зради (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 КК України).

“Слідчі ДБР отримали оригінали документів, які свідчать про цілеспрямовані дії вищих посадових осіб України на шкоду суверенітетові та територіальній цілісності нашої держави за вказівкою вищого керівництва РФ. Ці вчинки здійснювались за попередньою змовою групою осіб колишнім Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим з тодішнім Президентом України Віктором Януковичем. Обидва в межах даного кримінального провадження оголошені в розшук”, – заявили у ДБР.Adblock
detector