Шотландія заявила про намір провести референдум за незалежність у 2023 році - Новини Ю

Шотландія заявила про намір провести референдум за незалежність у 2023 році

29.06.2022   09:55    330

Попередній референдум проводився 2014 року, коли 55% учасників висловилися проти ініціативи

Шотландія заявила, що планує провести референдум за незалежність від Великої Британії. Він повинен відбутися 19 жовтня 2023 року.

Деталі

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила про плани нового голосування за виведення країни зі складу Сполученого королівства Великої Британії. Вона каже:

Шотландія упродовж поколінь платила ціну за те, що не була незалежною. Вестмінстерські уряди, за які ми не голосуємо, нав’язують політику, яку ми не підтримуємо, дуже часто заважають нам реалізувати наш потенціал

За словами першого міністра Шотландії, національний парламент може провести новий референдум за незалежність без згоди британського уряду, але він повинен бути ним затверджений.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон і його Консервативна партія виступають проти будь-якого подібного голосування. Вони стверджують, що це питання було вирішене в 2014 році, коли 55% учасників висловилися проти ініціативи незалежності. Однак у британському уряді заявили, що “уважно вивчать” пропозицію шотландців.Adblock
detector