Politico розповіло, де може початися конфлікт Росії та НАТО - Новини Ю

Politico розповіло, де може початися конфлікт Росії та НАТО

21.06.2022   12:19    1351
Politico розповіло, де може початися конфлікт Росії та НАТО

Фото: CC BY-SA 2.0 / NATO North Atlantic Treaty Organization

Politico розповіло, де може початися конфлікт Росії та НАТО

Розташоване на південно-східному кордоні Литви місто Друскінінкай виходить на вузьку смужку стратегічної території, відому як Сувальський коридор.

Сувальський коридор з Білорусі до Калінінграда може стати першою ціллю Кремля у разі війни проти НАТО. Про це у понеділок, 20 червня, пише Politico.

“Розташоване на південно-східному кордоні Литви місто Друскінінкай виходить на вузьку смужку стратегічної території, відому як Сувальський коридор. Західні військові планувальники попереджають, що цей район, ймовірно, стане однією з перших цілей російського президента, якщо він колись вирішить роздмухати війну в Україні до прямого зіткнення з НАТО”, – йдеться у статті.

У Politico зазначають, що спроби Росії прокласти сухопутний коридор до Калінінграда призведуть до початку масштабної війни держав із ядерною зброєю. Такі побоювання посилилися на тлі того, що Литва заявила про часткову заборону транзиту до ексклаву РФ деяких продуктів.
Журналісти додають, що така ймовірність не є неминучою і це поки що лише припущення.

Google map

Зі свого боку Мінська Правда пише, що в діях влади Литви є “русофобія” і блокада Калінінграда “дасть Росії повне право пробивати Сувальський коридор через Литву”.

“Литовці чудово розуміють, що перекриття сухопутного транзиту між Калінінградською областю та Росією – це війна. Російська Федерація отримає повне право пробити 100-кілометрову ділянку на стику кордонів Литви та Польщі, яка могла б з’єднати територію Білорусі та російського ексклаву”, – пише газета
Відомо, що назву Сувальського коридору (на честь польського міста Сувалки на кордоні) завдовжки приблизно 100 км дав у 2015 році колишній президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес. Він припускав, що це дуже небезпечне місце, оскільки, захопивши його, Росія може відрізати всі країни Балтії.

korrespondent.netAdblock
detector