Китайські війська перебувають у стані підвищеної бойової готовності через літак США у Тайванській протоці - Новини Ю

Китайські війська перебувають у стані підвищеної бойової готовності через літак США у Тайванській протоці

26.06.2022   10:00    943

Китайські військові заявили в суботу, що недавній проліт американського літака через Тайванську протоку навмисно порушив регіональну ситуацію і поставив під загрозу мир та стабільність.

Про це пишуть Reuters.

Полковник Ши І, представник Східного командування Народно-визвольної армії Китаю, сказав у своїй заяві, що військові організували повітряні та наземні сили для спостереження за операцією американської авіації, яка відбулася у п’ятницю.

Він додав, що вони рішуче виступили проти дій Сполучених Штатів і що їхні війська перебувають у стані підвищеної бойової готовності.

ВМС США не одразу відповіли на запит про коментарі.

Тайванська протока була частим джерелом військової напруженості з того часу, як уряд Китайської Республіки біг на Тайвань у 1949 році після поразки у громадянській війні з комуністами, які створили Китайську Народну Республіку.
Раніше Китай заявляв, що має суверенітет і юрисдикцію над Тайванською протокою, тоді як Сполучені Штати і Тайвань стверджують, що протока, що відокремлює острів від Китаю, є міжнародним водним шляхом.

Остання напруженість щодо протоки виникла після того, як Тайвань у четвер заявив, що підняв у повітря реактивні літаки, щоб попередити 22 китайські літаки у своїй зоні ППО, що стало другим великомасштабним вторгненням за тиждень.Adblock
detector