Греція передасть Україні важку зброю тільки в разі заміни - Новини Ю

Греція передасть Україні важку зброю тільки в разі заміни

07.06.2022   13:21    760
Греція передасть Україні важку зброю тільки в разі заміни

Фото: dpa

БМП Marder Бундесверу (архівне фото). Самі такі бойові машини воліє отримати Греція замість своїх БМП-1, які вона готова передати Україні

Щойно обіцяні німецькі бойові машини піхоти надійдуть до Греції, уряд в Афінах готовий передати Україні близько сотні своїх БМП-1 радянського зразка. Причина – напружені відносини з Туреччиною.

Греція передасть Україні близько 100 одиниць БМП-1 радянської розробки, що походять зі збройних сил колишньої НДР, лише тоді, коли обіцяні Берліном натомість німецькі бойові машини піхоти надійдуть до Греції. Про це понеділок, 6 червня, заявив речник грецького уряду на прес-конференції в Афінах, передає інформагенція dpa.


Причина такої позиції грецького уряду – конфлікт країни з Туреччиною. Анкара, зокрема, зазіхає на деякі грецькі острови, розташовані у східній частині Егейського моря. Тож збройні сили Греції приведено у стан бойової готовності. У травні Афіни вже заявляли, що поставлять Україні важке озброєння лише за умови його негайної заміни.
31 травня канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив, що Німеччина передасть Греції свої БМП, а Афіни натомість відправлять до України техніку радянського виробництва. Згідно з тодішньою заявою Шольца, він уклав відповідну угоду із прем’єр-міністром Греції. Про які саме німецькі БМП йшлося і скільки одиниць техніки Греція передасть Україні, канцлер тоді не уточнював. На озброєнні німецького Бундесверу нині перебувають БМП Marder та Puma. Агенція dpa повідомляє, що у випадку з Грецією йшлося про постачання саме панцерників Marder.


korrespondent.netAdblock
detector