Гастроентеролог назвала продукти, які без шкоди для здоров'я можна їсти на ніч - Новини Ю

Гастроентеролог назвала продукти, які без шкоди для здоров’я можна їсти на ніч

01.06.2022   11:50    1024

Вночі організм уповільнює всі процеси, в тому числі і травлення, тому шлунку потрібен білок, який легко засвоюється, наприклад, у вигляді м’яса з дитячого харчування.

Про це розповіла дієтолог та лікар-гастроентеролог Нурія Діанова. У такому разі м’ясо «проскоче» і «не ляже грудкою», тоді як звичайне м’ясо призведе до зниження апетиту вранці або його відсутності. Також лікар нагадала про існування спеціальних баночок із коктейлями, які замінюють легкий прийом їжі на 200-300 кілокалорій.

— Але ж не білковий. Повноцінний легкий прийом їжі. Він максимально зручний для тих, хто має шалений ритм, — підкреслила медик.

Можна з’їсти і омлет з овочами, рибу – у вигляді котлети, суфле або просто шматка, або сир. Банан, на думку фахівця, разом із парою ложок урбечу також спокійно засвоїться організмом.
— Важливо, щоб людина не мала вираженого діабету, — підкреслила Нурія Діанова.

М’ясо чи птицю не варто їсти ввечері чи вночі, а яловичина, свинина чи телятина будуть важкими для шлунка в пізні час доби.

Порушення сну призводить до бажання з’їсти щось шкідливе у вечірній час. Такий потяг більш характерний для «сов», ніж для «жайворонків», розповіла невролог-сомнолог Олена Царьова.

За словами фахівця, між сном та їжею існує прямий зв’язок. Так, кофеїн погіршує засипання, робить сон більш поверхневим. Вуглеводи перед сном можуть виробляти гіпоглікемію – падає тиск, температура, це спричинить пробудження. Або можуть бути елементарні напади голоду, які змушують прокинутися та поїсти. Однак частіше буває зворотний ефект, коли після безсонної ночі людина починає їсти більше шкідливої ​​їжі на ніч.Adblock
detector