Дорогою до астероїда. Космічний апарат DART зробив знімок яскравої зірки Вега (фото)

22.06.2022   12:24    792

Фахівці місії DART вибрали для перевірки працездатності камери апарату найяскравішу зорю в сузір’ї Ліри.

Команда на Землі, яка займається керуванням космічним апаратом DART, вирішила перевірити його систему візуалізації на предмет розсіювання яскравого світла. Для цього вчені з NASA направили камеру на яскраві зорі, які апарат бачить на шляху свого прямування до астероїда Дідім, повідомляє Space.

DART
Космічний апарат NASA під назвою DART у листопаді 2021 року відправився в космос, щоб у вересні 2022 року змінити траєкторію польоту астероїда Діморф, який є супутником більшого астероїда Дідім

Фото: NASA

Апарат DART має на борту систему візуалізації, яка називається DRACO. За допомогою цієї камери апарат зніматиме майбутню зміну орбіти астероїда Діморф. І зараз вчені проводять калібрування цієї камери для отримання максимально якісних зображень.

Основною метою цього етапу перевірки роботи камери було дізнатися, скільки розсіяного світла може вловити DRACO. Для цього вчені обрали максимально яскраві зорі, серед яких була найяскравіша зоря в сузір’ї Ліри — Вега.

Зірка Вега
Основною метою цього етапу перевірки роботи камери було дізнатися, скільки розсіяного світла може вловити DRACO. Для цього вчені вибрали максимально яскраві зірки, серед яких була найяскравіша зірка в сузір’ї Ліри – Вега

Фото: NASA

Вега є п’ятою за яскравістю в нічному небі Землі й третьою, після Арктура і Сіріуса, найяскравішою зіркою, яку можна побачити в Північній півкулі. Ця зірка знаходиться на відстані приблизно 25 світлових років від нас.

До речі, Вега разом із зірками Денеб із сузір’я Лебедя та Альтаїр із сузір’я Орла, утворює астеризм (легко помітна група зірок на небі), трикутник із трьох яскравих зірок, який відомий як Літньо-осінній трикутник.

Літньо-осінній трикутник
Вега разом із зірками Денеб із сузір’я Лебедя та Альтаїр із сузір’я Орла, утворює астеризм (легко помітна група зірок на небі), трикутник із трьох яскравих зірок, який відомий як Літньо-осінній трикутник

Фото: wikipedia

Камера DRACO зробила два знімки Веги. На першому зображенні зірка має дуже яскравий та насичений вигляд. А ось на другому зображенні зірки повністю не видно. Тут видно тільки її світіння, хоча воно виглядає так само добре.

Зірка Вега
Камера DRACO зробила два знімки Веги. На першому зображенні зірка має дуже яскравий та насичений вигляд. А ось на другому зображенні зірки повністю не видно. Тут видно тільки її світіння, хоча воно виглядає так само добре

Фото: NASA

За словами представників NASA, такі тестові зображення, які робить камера апарату DART, необхідні для того, щоб переконатися в її оптимальній роботі. Адже за її допомогою проводитиметься не тільки зйомка зміщення астероїда, але й навігація самого апарату біля подвійної астероїдної системи.

Для того, щоб змінити траєкторію астероїда Діморфа, апарат зіткнеться з космічним каменем. За всім, що відбувається, також спостерігатиме невеликий супутник, який відокремиться від основного модуля напередодні зіткнення.

DART
Для того, щоб змінити траєкторію астероїда Діморфа, апарат зіткнеться з космічним каменем. За всім, що відбувається, також спостерігатиме невеликий супутник, який відокремиться від основного модуля напередодні зіткнення

Фото: NASA

У 2024 році Європейське космічне агентство планує відправити свій космічний апарат під назвою “Гера”, який повинен буде вивчити всі наслідки зіткнення, а також апарат дослідить обидва астроїди, щоб отримати більше інформації про їхню структуру та хімічний склад.

Зірка Вега
Таку зірку Вега побачив космічний телескоп “Спітцер”, який вже припинив свою роботу

Фото: NASAAdblock
detector