Чи може сидяча робота приводити до каменів у нирках - Новини Ю

Чи може сидяча робота приводити до каменів у нирках

23.06.2022   13:00    619

Викликати появу каменів у різних органах можуть численні фактори, і одним із них є малорухливість, каже лікар, терапевт та кардіолог Олексій Жито.

Медик повідомив в інтерв’ю, що пусковим механізмом розвитку каменів у нирках, а також в інших органах є застійний процес, який порушує їхнє нормальне кровопостачання та функціонування.

«Механізми утворення каменів абсолютно різні. Зокрема, можна виділити такий механізм як стаз, тобто застій», – сказав Олексій Жито.

За словами лікаря, застійне явище може лежати в основі появи каменів у нирках (конкретно в організмі виникає застій сечі, і в ній кристалізуються окремі компоненти). Сидяча робота і в цілому багато в чому сидячий спосіб життя сприяють підлобному застою, оскільки в такому положенні тіла розвиваються відповідні порушення – наприклад, відбувається здавлювання сечового міхура і сечоводу, що погіршує кровопостачання.

Пластиковий посуд призводить до каменів у нирках.

Також малорухливість та сидяча робота підвищують ризик утворення каміння у простаті у чоловіків та інших органах, додав Жито. У людини з нестачею руху, органи, відповідальні за секрецію, починають працювати неактивно, мляво – це уповільнює виділення вироблених ними речовин, які загусають, тверднуть і перетворюються на каміння.

Деякі люди схильні до каменів у нирках

«При малорухливому способі життя каміння може утворитися в підшлунковій залозі, селезінці, передміхуровій залозі у чоловіків», – застеріг експерт.Adblock
detector